Proszę czekać...

POZKosz.COM news

OOM Kobiet: Srebro dla Pomorza!

22.06.2014 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2164

Żeńska kadra Pomorza wywalczyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, to siódmy krążek zdobyty w tym sezonie przez ekipy z Pomorza. W finale OOM nasza kadra uległa ekipie Mazowsza 53:75. Od wtorku rywalizację w OOM rozpoczną chłopcy.

Finał OOM był spotkaniem dwóch niepokonanych i najlepszych dotychczas zespołów. Choć wynik może wskazywać na łatwe zwycięstwo ekipy Mazowsza to spotkanie wyglądało inaczej. Mazowsze po pierwszej wyrównanej odsłonie odskoczyło w drugiej kwarcie na 14 punktów, ale już 4 minuty po przerwie prowadzenie zespołu Mariusza Świerka stopniało do dwóch oczek. Żółto - czarne miały w tym okresie bodaj cztery szanse na doprowadzenie do remisu, niestety nie udało się wyrównać, a rywalki ponownie odskoczyły na 7 - 10 oczek i nie oddały prowadzenia już do końca. Nasz zespół boleśnie odczuł trudy sobotniego półfinału z ekipą Dolnego Śląska, w którym to losy spotkania ważyły się do samego końca.

Zobacz: Statystyki finałowego meczu

Po spotkaniu na twarzach zawodniczek najpierw były łzy, ale po chwili pojawił się uśmiech. Drugie miejsce w Polsce uznać należy za sukces. Przypomnijmy, że jest to kolejny medal OOM dla kadry Pomorza, rok temu nasz zespół również zajął drugie miejsce.

Od wtorku rywalizację podczas OOM rozpocznie męska kadra Pomorza pod wodzą Roberta Jakubiaka i Macieja Szelągowskiego.