Proszę czekać...

PMedia / Kazimierz Kobiak news

EYBL: Pomerania 2000 mistrz!!!

04.05.2014 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2914

Pomerania 2000 wygrała SuperFinał ligi EYBL w Człuchowie. W ostatnim spotkaniu ekipa Bartłomieja Perzanowskiego pokonała BS Ryga DSN 66:59. MVP turnieju został Sebastian Walda z ekipy Pomorza.

Obok Sebastiana Waldy indywidualne wyróżnienia otrzymali również Konrad Kolka i Marcin Kulas, którzy zostali wybrani do piątki All Stars turnieju, a Grzegorz Kamiński został najlepszym graczem naszego zespołu.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się po myśli Pomeranii 2000, już w pierwszej kwarcie przewaga zespołu Bartłomieja Perzanowskiego wynosiła 14 oczek (22:8), duża w tym zasługa Sebasitana Waldy, który był bardzo aktywny na początku spotkania. Z biegiem czasu nasza ekipa traciła jednak dysnats do rywala, a ambitnie grający zespół z Rygi sukcesywnie odrabiał straty. Do przerwy prowadzenie żółto - czarnych stopniało do 7 oczek (45:38).

W połowie trzeciej odsłony rywale doprowadzili do pierwszego od początku spotkania remisu (48:48), Pomerania odpowiedziała runem 8:0, ale za sprawą duetu Zagars - Kurcs ekipa z Rygi ponownie wróciła do gry, gdy na 160 sekund przed końcem spotkania na tablicy wyników było 60:59. Goście mieli nawet szansę na prowadzenie 61:59, ale Kurcs nie trafił z dwutaktu. W ostatniej minucie na linii rzutów wolnych ręka nie zadrżała Grzegorzowi Kamińskiemu i Konradowi Kolce. Zwycięstwo 66:59 stało się faktem i Pomerania po raz pierwszy w historii może świętować triumf w męskich rozgrywkach ligi EYBL.