Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

Pomorze po raz szósty z rzędu w finałach OOM

13.05.2013 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2257

Odnosząc dwa zwycięstwa w trzech meczach podopieczne Karoliny Wieczorek i Magdaleny Szymkiewicz wywalczyły już szósty raz z rzędu awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Turniej w Olsztynie nasza kadra rozpoczęła od dwóch wysokich zwycięstw. Najpierw Pomorze pokonało Podlasie 82:45 (20:10, 40:8, 13:7, 9:20). Najskuteczniejszymi zawodniczkami w naszej ekipie były Katarzyna Śmietańska 16, Kinga Jaroszewska 14 oraz Marta Marcinkowska 11.

W drugim meczu Pomorze pokonało Warmię i Mazury 96:37 (12:8, 24:2, 35:11, 25:16), tym razem najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobyły Marta Marcinkowska 16, Katarzyna Śmietańska 15, Joanna Firko 13 i Dominika Stefańska 13.

Trzeci mecz był zdecydowanie najtrudniejszy. Rywalem Pomorza była niepokonana ekipa Mazowsza. Początek to doskonała gra naszych reprezentantek i prowadzenie 15:2. Niestety z czasem graliśmy nieco gorzej a rywalki stopniowo odrabiały straty. Do przerwy prowadziliśmy 31:30. W trzeciej kwarcie początkowo przeważało Mazowsze, ale po serii 14 punktów z rzędu nasz zespół prowadził już 49:41 na 13 minut przed końcem meczu. Niestety kolejne minuty należąły znów do rywalek. Tym razem reprezentantki Mazowsza zdobyły dziewięć punktów pod rząd i przed ostatnią kwartą to one prowadziły 53:51. Dobra passa Mazowsza trwała w kolejnych minutach. Na sześć minut przed końcem meczu Mazowsze prowadziło już 59:52 a trzy minuty później 68:60. Gdy na półtorej minuty przed końcem Mazowsze prowadziło 74:67 wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Kolejne minuty to jednak koncert gry Pomorza i 12 sekund przed końcem po celnym rzucie Dominiki Stefańskiej to my prowadziliśmy 75:74. Niestety chwilę później Patrycja Kadziewicz faulowała Magdalenę Szkop a ta dwukrotnie celnie trafiłą z linii rzutów wolnych. Ostatnia akcja należała do Pomorza, ale niestety najpierw spudłowała Katarzyna Śmietańska a następnie Karolina SKonka i to Mazowsze cieszyło się ze zwycięstwa 76:75 (11:19, 19:12, 23:20, 23:24). W naszej ekipie najskuteczniejsze okazały się Śmietańska 19, Marcinkowska 16 i Stefańska 9. Pomorze w turnieju zajęło drugie miejsce i w finale w grupie spotka się z Kujawsko-Pomorski, Małopolskim i Dolnośląskim.

W przyszłym tygodniu turniej półfinałowy OOM w Człuchowie rozegrają kadry męskie.