Proszę czekać...

pozkosz.com news

EYBL: Dwie wygrane w Saratovie

28.01.2013 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1775

Z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami wraca do Trójmiasta kadra Pomorza rocznika 1998. Podopieczni Jarosława Królikowskiego i Rafała Knapa pokonali BS Ryga i Slava / Rock Tartu.

W pierwszym dniu nasza kadra najpierw uległa ekipie BC Meshcheryakova 40:56, a w drugim spotkaniu przegrała z gospodarzami turnieju BC Avtodor Saratov 33:48. Najskuteczniejszy w tym spotkaniu był Tomasz Dylicki, autor 11 punktów.

Drugi dzień turnieju rozpoczął się od wygranej nad fińskim zespołem Salva Rock Tartu 55:49. Najskuteczniejszy w naszym zespole był ponownie Tomasz Dylicki, który tym razem zapisał na koncie 22 punkty, wspierał go Jakub Wantuch autor 11 oczek. W kolejnym meczu nasi zawodnicy ulegli ekipie SDJSOR Samara 65:78, rozstrzygając na swoją korzyść ostatnią kwartę 27:17. Aż trzech koszykarzy zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe - Tomasz Dylicki 19, Jakub Wantuch 14 i Aleksander Załucki 11.

Na koniec turnieju po walce żółto - czarni pokonali BS Ryga 57:52. Pierwsza kwarta rozstrzygnęła się na korzyść łotyszy 18:10 i przez kolejne 24 minuty podopieczni duetu trenerskiego Królikowski - Knap gonili rywali. Pogoń okazała się skuteczna dopiero w końcówce spotkania, kiedy nasi zawodnicy osiągnęli kilka oczek prowadzenia. Jakub Wantuch zakończył spotkanie z dorobkiem 20 oczek, a Tomasz Dylciki zgromadził na koncie 12 punktów.

Kadra wraca do kraju pociągiem przez Moskwę i Warszawę, planowany przyjazd do Trójmiasta jutro o godzinie 19:43.