Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

Żeńska kadra z jedną wygraną w Moskwie

29.10.2012 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2128

Identyczny bilans jak męska kadra w Kownie osiągnęły zawodniczki rocznika 1999 podczas turnieju w Moskwie. Podopieczne Marcina Korpolewskiego i Adama Mullera wygrały jedno z pięciu spotkań podczas pierwszego w tym sezonie turnieju EEGBL.

Czytaj również: Żeńska kadra 99 walczy w Moskwie

W ostatnim dniu imprezy rywalami Polek były zespoły Ridzene Ryga oraz SDJSOR Olimp Sankt Petersburg. Pierwsze spotkanie z drużyną z Łotwy nasza kadra przegrała 28:38. Największym problemem było zdobywanie punktów, w pierwszej połowie młode pomorzanki zdobyły zaledwie 8 oczek (4:7 i 4:10). W drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej, naszemu zespołowi udało się nawet znacząco wygrać czwartą kwartę 12:5. Najskuteczniejsza w żółto - czarnym trykocie była Weronika Lejk, która mecz zakończyła z dorobkiem 17 punktów.

Szczegółowe statystyki meczu

Ostatnim rywalem naszego zespołu byl SDJSOR Olimp Sankt Petersburg. Początek meczu podobnie jak w spotkaniu z łotyszkami nie należał do udanych, pierwsza kwarta przegrana 4:18 ustawiła mecz. W drugiej odsłonie oba zespoły raziły nieskutecznością wynik tej części gry 3:8 najlepiej o tym świadczy. Trzecia kwarta wygrana przez ekipę Marcina Korpolewskiego i Adama Mullera 17:7 dawały nadzieję na zwycięstwo w całym spotkaniu, ale ostatania kwarta i większe doświadczenie rywalek spowodowały, że to rosjanki po końcowej syrenie mogły się cieszyć z wygranej. Najskuteczniejsza w naszym zespole była tym razem Kornelia Szczęsna autorka 6 punktów, po 5 oczek zdobyły Agata Oszmain i Oliwia Radoń.