Proszę czekać...

pozkosz.com news

Wygrana kadry 98 na początek w Kownie

26.10.2012 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2586

Od zwycięstwa udzial w turnieju EYBL w Kownie rozpoczęła kadra Pomorza chłopców rocznik 1998. Podopieczni Jarosława Królikowskiego i Rafała Knapa po emocjonującym spotkaniu minimalnie pokonali ekipę Timirjazevskaja Moskwa 46:45. W drugim spotkaniu pierwszego dnia nasza ekipa uległa Trincie Moskwa 33:76.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, zespoły aż 8 razy zmieniały się na prowadzeniu, a sześciokrotnie na tablicy wyników był remis. Nasza drużyna jeszcze na 8 sekund przed końcem przegrywała 44:45, ale w ostatniej akcji punkty dla Pomoranii'98 zdobył Julian German i pierwsza wygrana naszego zespołu stała się faktem.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zółto - czarnych barwach był w tym meczu Tomasz Dylicki, ktory zapisał na swoim koncie double - double kończąc spotkanie z dorobkiem 14 punktów i 11 zbiórek.

Szczegółowe statystyki meczu

W drugim spotkaniu rywalem żółto - czarnych była Trinta Moskwa, rywal był znacznie bardziej wymgający, już pierwsza kwarta pokazała, że będzie nam bardzo ciężko w tym spotkaniu, po 10 minutach gry na tablicy wyników było 23:7 dla Rosjan. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 76:33 dla Trinty. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był ponownie Tomasz Dylicki, który zapisał na swoim koncie drugie double - doube notując 11 oczek i 12 zbiórek.

Szczegółowe staytystyki meczu

Jutro przed naszym zespołem dwa mecze o 9:00 rywalem będzie zespół Marciulionis BA, a o 16:30 A. Sabonis BS.