Proszę czekać...

pozkosz.com news

OOM: Brązowe Pomorze!!!

08.07.2012 | pozkosz.com | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2637

Brązowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowym Targu wywalczyła Kadra Pomorza. Podopieczne Magdaleny Szymkiewicz i Lubow Szwecowej w decydującym meczu pokonały Kadrę Małopolski 70:62.

Zobacz: zdjęcia z meczu o brąz OOM 2012 Pomorze - Małopolska

Po wczorajszej porażce z Podkarpaciem, mecz o trzecie miejsce z reprezentacją Małopolski nie rysował się optymistycznie. Wprawdzie w grupie podopieczne Magdaleny Szymkiewicz pokonały gospodynie turnieju 63:55, ale teraz sytuacja była trudniejsza. W naszej ekipie nie było Dominiki Stefańskiej, która z powodów rodzinnych musiała wyjechać do domu, reszta zespołu odczuwała zaś bardzo trudy meczu półfinałowego. Dodatkowo na rozgrzewce kontuzji doznała Katarzyna Śmietańska co jeszcze utrudniło naszą sytuację. Mimo to kadra Pomorza dobrze zaczęła zawody. Skutecznie grały Franka, Zając i Stawińska. W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka i do przerwy minimalnie lepsze były koszykarki Małopolski. W trzeciej kwarcie Pomorze zagrało skuteczniej. Świetne podania Zając wykorzystywały w szybkich atakach Franka i Makurat. W czwartej kwarcie Małopolska zaczęła odrabiać straty. W decydujących momentach skuteczna była Marta Marcinkowska oraz Ola Makurat i Pomorze wywalczyło pierwszy brązowy medal OOM w swojej historii.

Powiedzieli po meczu:

Jesteśmy bardzo szczęśliwe z osiągniętego wyniku. Jestem dumna z dziewczyn, że potrafiły się podnieść po wczorajszej porażce i zmobilizować do dzisiejszego meczu. Zaczynaliśmy turniej w trzynaście, a dziś mamy sprawnych dziewięć dziewczyn, to najlepiej mówi jak ciężki był to turniej. Ciężko mi szybko podsumować cały turniej. Za dzisiejszy mecz chciałabym wyróżnić Martę Marcinkowską, której punkty w decydujących momentach bardzo nam pomogły. Jeszcze raz dziękuję dziewczynom, a także kibicom, którzy tak świetnie wspierali nas w dzisiejszym meczu – powiedziała trenerka ekipy Magdalena Szymkiewicz.

Brązowy medal to wielki sukces tej ekipy. Dziewczyny godnie reprezentowały barwy Pomorza. Może nie zawsze grały pięknie i skutecznie, ale walczyły do upadłego i za to serce zostawione na parkiecie należą się im olbrzymie brawa. Jako POZKosz jesteśmy dumni, że nasza Kadra wywalczyła kolejny medal, to już czwarty krążek kadry kobiet w pięcioletniej historii turniejów OOM w tej formule. Trzeba też pamiętać, że to dziesiąty medal młodzieżowych pomorskich ekip w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Cieszymy się, że właśnie koszykówka młodzieżowa staje się wizytówką naszego regionu. Brąz dziewcząt jest też potwierdzeniem prawidłowości naszego programu pracy z kadrami młodzieżowymi, choć nie ukrywam, że tegoroczna OOM dostarczyła nam sporo przemyśleń i w przyszłości będziemy chcieli być jeszcze lepsi – podsumował OOM 2012 Marcin Korpolewski – Wiceprezes POZKosz i trener koordynator kadr wojewódzkich.

Pomorskie – Małopolskie 70:62 (13:15, 17:17, 21:11, 19:19) zobacz statystyki