Proszę czekać...

VBW GTK Gdynia news

VBW GTK Gdynia mistrzem Polski U22 Kobiet

16.02.2016 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1444

Ekipa VBW GTK Gdynia po emocjonującym i chwilami dramatycznym pojedynku pokonała Widzew Łódź 67:64 i zdobyła tytuł mistrza Polski kobiet do lat 22.

Mecz niemal przez cały czas był bardzo zacięty. Prowadzenie zmieniało się łącznie 10 razy, a remis na tabicy świetlnej pojawił się siedmiokrotnie. Na początku czwartej kwarty podopieczne Tomasza Cielebąka i Karoliny Wieczorek wypracowało najwyższą, jedenastopunktową przewagę, ale ambitnie walczące łodzianki na pięć minut przed końcem ponownie doprowadziły do remisu.

VBW GTK miało jednak w swoim składzie rewelacyjnie dysponowaną rzutowo z dystansu Kamilę Podgórną. Rzucająca gdynianek w całym meczu uzyskała 23 punkty, trafiając przy tym 6 z 9 prób z dystansu. W tym tę bardzo ważną na trzy minuty przed końcem, wyprowadzającą miejscowe na trzypunktową przewagę. Widzew potrafił zmniejszyć stratę do jednego punktu, ale na prowadzenie już nie powrócił. Nie pozwoliły na to wykonujące rzuty wolne w końcówce Anna Jakubiuk (24 pkt i 3/4 za 1 w końcówce) oraz Amalia Rembiszewska (2/2).