Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

Pomorze najlepsze w Poznaniu

28.09.2015 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2174

Kadry Pomorza przywiozły dwa pierwsze miejsca z Turnieju im. Frankiewicza w Poznaniu. Kadra żeńska wygrała wszystkie mecze, kadra męska uległa w grupie Kadrze Lubuskiego, ale w finale wzięła srogi rewanż.

Kadra żeńska turniej rozpoczęła od pokonania Wisły Kraków. Mistrzynie Małopolski nawet przez moment nie były godnym rywalem dla naszych koszykarek. Już do przerwy Pomorze prowadziło 49:20 by ostatecznie wygrać 92:43. Najskuteczniejszymi zawodniczkami naszego zespołu były: Szymkiewicz – 22 punkty, Mudlaff 13 i Kinas 12. W drugim meczu naszym rywalem była silna kadra Wielkopolski. Do przerwy prowadziliśmy zaledwie 25:21. Po przerwie nasza kadra zagrała jednak dużo skuteczniej w obronie i ostatecznie wygrała 51:34. Najwięcej punktów zdobyły: Szymkiewicz 11, Banucha 10 i Kinas 8. Drugi dzień turnieju nasze kadrowiczki rozpoczęły od zwycięstwa nad silną ekipą MUKS Poznań 67:40. Najskuteczniejsze: Szymkiewicz 17, Mudlaff 16, Kinas 11. Dzień zakończyliśmy pokonaniem UKS Krzesiny 78:25 – Szymkiewicz 22, Rogowska i Kinas po 12. W ostatnim meczu turnieju nasza kadra okazała się lepsza od MUKS Poznań 65:36 – Szymkiewicz 23, Banucha i Mudlaff po 8. Nasza kadra wygrała turniej wyprzedzając MUKS Poznań, Kadrę Wielkopolski, MUKS Bydgoszcz, UKS Krzesiny i Wisłę Kraków. MVP Turnieju uznano Magdaleną Szymkiewicz, indywidualne wyróżnienia otrzymały także Dominik Mudlaff, Anastazja Kinas i Anna Klonowska.

Kadra męska turniej rozpoczęła od pokonani MOS Pruszków 81:46. W drugim meczu pierwszego dnia po niebywale zaciętym i dramatycznym meczu Pomorze uległo Kadrze Lubuskiego 42:49. W ostatnim meczu grupowym nasza kadra bardzo wysoko pokonała Rawię Rawicz i zapewniła sobie awans do półfinału, tam czekał na nią niepokonany zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Nasi kadrowicze zagrali znakomicie, przez większość meczu kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie, nie przeszkodziła im nawet bardzo groźnie wyglądająca kontuzja Piotra Lisa. Ostatecznie Pomorze wygrało 92:76 i zapewniło sobie udział w finale. Tam doszło do rewanżu z kadrą lubuskiego. Tym razem nasza kadra od początku narzuciła swój styl gry i pewnie wygrała 71:47. MVP turnieju wybrany został Daniel Ziółkowski, wyróżnienia indywidualne powędrowały do: Piotra Lisa, Dawida Popławskiego i Nikodema Czoski.

Za miesiąc kadra dziewcząt gra turniej EYBL w Człuchowie w listopadzie obie nasze kadry czekają półfinały OOM, które rozegrane zostaną w Giżycku.