Proszę czekać...

PMEDIA / Kazimierz Kobiak news

VBW GTK Gdynia z brązem Mistrzostw Polski Kobiet U20!

26.02.2012 | pzkosz.pl | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1767

Zawodniczki VBW GTK Gdynia udanie zakończyły udział w turnieju Mistrzostw Polski U-20 Kobiet. Gospodynie imprezy zdecydowanie pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 75:55 i zostały trzecią drużyną w kraju, w kategorii Juniorek Starszych.

Oba zespoły miały już okazje grać ze sobą podczas gdyńskich finałów. Przed dwoma dniami w spotkaniu grupowym lepsze okazały się bydgoszczanki wygrywając po zaciętym meczu 82:79.

Wydawało się, że faworytem niedzielnego  spotkania były zawodniczki Basketu, bo choć piątkowe zwycięstwo  nie było okazałe, to taka wygrana powinna psychicznie podbudowywać.  Natomiast na korzyść gdynianek przemawiał fakt, że grały przed własną publicznością.

Początek meczu był zgodny z przewidywaniami.  Gra toczyła się kosz za kosz i choć bydgoszczanki dały się całkowicie zdominować w grze pod tablicami, bo w pierwszej części meczu pozwoliły zebrać przeciwniczkom niemal 20 piłek, to GTK zamiast zamienić tę przewagę na punkty, dopisywało kolejne straty w statystykach.

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem Gdyni 18:14.

Przełomowe dla losów meczu okazały się ostatnie minuty drugiej kwarty, kiedy od wyniku 33:29 gdynianki zdobyły 9 punktów, nie tracąc żadnego. Bydgoszczanki grały z katastrofalną skutecznością, zwłaszcza w rzutach za trzy punkty. Na 12 prób trafiły tylko raz.

Trzecia kwarta potwierdziła przewagę gospodyń turnieju. Już dwie minuty po wznowieniu gry, ich przewaga wzrosła do 20 punktów. A tę część spotkania zakończyły prowadzeniem 67:43. W bardzo dobrej dyspozycji była Kinga Bandyk, która już w trzeciej kwarcie zanotowała double-double. Miała na koncie 18 punktów oraz 11 zbiórek.

Ostatnia kwarta była tylko formalnością. Przy tak słabej dyspozycji rzutowej bydgoszczanek – niecałe 30% celnych rzutów z gry -  trudno było się spodziewać, by w dzisiejszym meczu mogły odrobić straty.  A 19 punktów Pauliny Kuras, to było za mało by myśleć o podium.

Po dość jednostronnym meczu koszykarki VBW GTK Gdynia zdecydowanie pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 75:55, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

Poza wcześniej wspominaną Kingą Bandyk, który zdobyła 18 punktów, dobre zawody rozegrała również Magdalena Ziętara, która do 17 punktów dołożyło 8 asyst.