Proszę czekać...

POZKosz.com news

OOM: Złote dziewczyny! Chłopcy na siódmym!

11.02.2018 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1583

W województwie podparpackim zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nasza kadra dziewcząt zdobyła w finałowym turnieju złote medale, natomiast kadra chłopców zakończyła turniej na 7 miejscu.

Kadra dziewcząt wygrała turniej zasłużenie. Podopieczne Marcina Korpolewskiego, Romana Pawłowskiego i Joanny Kowalskiej nie doznały porażki począwszy od turnieju o rozstawienie aż do finału OOM. Nasza kadra wygrała kolejno dziesięć spotkań. Finałowe spotkanie z ekipą Mazowsza było wyrównane tylko w pierwszych 20 minutach, wysoko wygrana trzecia odsłona przez nasz zespół 25:5 zdecydowała o pewnej wygranej 72:47. Warto dodać, że MVP turnieju została zawodniczka naszej kadry Julia Górlikowska, natomiast do Piątki All Stars trafiły Zofia Różewska i Agata Makurat.

Męska kadra pod wodzą Roberta Jakubiaka i Artura Gussmana po dwóch latach przerwy wróciła do finałów OOM. Zespół zajął siódme miejsce, niestety żółto - czarni przegrali wszystkie pojedynki w grupie, w tym ostatni z ekipą Zachodniopomorskiego 77:78. W spotkaniu o 7 miejsce nasz zespół okazał się wyraźnie lepszy od ekipy województwa łódzkiego wygrywając 72:50.