Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

Pomorze drugie w Kuremaa!!!

26.01.2016 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2455

W drugim turnieju ligi EGBL w estońskim Kuremaa kadra Pomorza zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie COR Viktoria Brześć.

Do estońskiego Kuremaa Kadra Pomorza kobiet 2002 jechała opromieniona zwycięstwem w pierwszej turze ligi EGBL w Człuchowie. Wiadomo było, że ciężko będzie powtórzyć ten wynik bowiem nasz zespół jest najmłodszą ekipą występującą w tych rozgrywkach.

W pierwszym meczu rywalem naszej ekipy był łotewski BK Kolibri Riga. Przez pierwszą połowę mecz był niezwykle wyrównany. Nasz zespół miał duży problem ze skutecznością oraz przegrywał walkę na tablicach. Dopiero w trzeciej kwarcie lepsza obrona oraz kilka szybkich ataków pozwoliło odskoczyć od rywala. Ostatecznie wygrywamy 43:27. Najskuteczniejsze zawodniczki w naszym zespole to: Weronika Adamczyk 10, Magda Szymkiewicz, Konstancja Banucha i Natalia Siemko po 6 punktów. statystyki z meczu

W drugim meczu spotkaliśmy się z ekipą BS Riga/Jugla. Piąty zespół poprzedniego turnieju postawił nam twarde warunki. Podopieczne Kristine Zeimute dobrze grały w obronie, w ataku nie do zatrzymania była Madlena Gerke i po trzech kwartach łotewski zespół prowadził 36:37. Ostatnie osiem minut to już jednak popis gry kadry Pomorza, wreszcie zagraliśmy skutecznie w obronie, w ataku ważne "trójki" trafiły Dominika Mudlaff i Magda Szymkiewicz i ostatecznie to Pomorze schodziło z parkietu zwycięskie 48:45. Najskuteczniejszymi graczami były: Magda Szymkiewicz 13, Martyna Rogowska 11 i Dominika Mudlaff 10. statystyki z meczu

Trzeci mecz był zarazem meczem o pierwsze miejsce w grupie. Naszym rywalem był bardzo silny zespół COR Viktoria Brześć. Białorusinki w Człuchowie zajęły czwarte miejsce i w Estoni chciały udowodnić, że był to wypadek przy pracy. Od początku meczu na parkiecie zawrzała walka o każdą piłkę. Zespół białoruski bronił na podraniczu faulu a sędziowie dopuszczali do gry preferującej znacznie silniejsze fizycznie rywalki. Nasz zespół miał duże problemy w ataku, gdzie agresywna obrona wymuszała na nas wiele strat. Ostatecznie COR Viktoria wygrała 50:32 i zajęła pierwsze miejsce w grupie. W naszej ekipie najskuteczniejsze były: Marlena Radzicka 7, Magda Szymkiewicz 6 i Martyna Rogowska 5. statystyki z meczu

W pierwszym półfinale COR Viktoria pokonała SDJSOR Podolsk 53:30. W drugim, naszym rywalem był zespół BC Astana z Kazachstanu. Ekipa z Kazachstanu ma w swoich szeragach zawodniczki urodzone w 2000 roku, stanowi też trzon reprezentacji tego kraju. Wygrała rywalizację w grupie B i była uznawana za faworyta tego półfinału. Od początku meczu na boisku trwała walka kosz za kosz. Nasz zespół grał znacznie lepiej niż w meczach grupowych. Przez długi czas żaden zespół nie mógł osiągnąć znaczącej przewagi. Do przerwy prowadziliśmy 27:26. W drugiej połowie powoli szala zwycięstwa przechylała się na naszą korzyść. Świetne akcje w ataku i dobra gra na tablicach pozwoliły nam ostatecznie wygrać 53:45. Najwięcej punktów zdobyły dla nas: Anastazja Kinas 14, Magda Szymkiewicz 14 i Martyna Rogowska 11. statystyki z meczu

W finale spotkaliśmy się ponownie z zespołem COR Viktoria. Tym razem nie pozwoliliśmy się zdominować od pierwszej minuty. Nie zdobywaliśmy wprawdzie punktów z gry, ale wielokrotnie byliśmy faulowani i stawaliśmy na linii rzutów wolnych. Wygrywaliśmy walkę na tablicach, choć nie przynosiło nam to, niestety, zdobyczy punktowej. Znów decydująca okazała się siła fizyczna. COR Viktoria wygrała 44:32 i zająła pierwsze miejsce w turnieju. My cieszyliśmy się ze srebrnych medali. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyły dla nas: Magda Szymkiewciz 9, Martyna Rogowska 5 i Anastazja Kinas 4. statystyki z meczu

Ostaczna kolejność turnieju: 1. COR Viktoria Brześć, 2. Kadra Pomorza 2002, 3. SDJSOR Podolsk, 4. BC Astana, 5. BS Riga/Jugla, 6. Kalev Tallinn, 7. BK Kolibri Riga,  8. Seat at Salt Jogeva. MVP turnieju: Maryia Rafalovich (Brześć), piątka All-Star: Aksana Isayenka (Brześć), Magda Szymkiewicz (Pomerania), Anastasiia Kirsanova (Podolsk), Margarita Gorbunova (Astana) i Madlena Gerke (Riga/Jugla). Najlepsza zawodniczka w naszej ekipie: Dominika Mudlaff. Wyróżnienia otrzymały też: Dominika Grzenkowicz, Martyna Radzicka i Weronika Adamczyk. W sumie nasz występ należy ocenić pozytywnie. We wszystkich meczach nasz zespół pokazał, że potrafi walczyć do ostatniej minuty. Dobrze wyglądała gra pod koszami. W ataku pozycyjnym coraz więcej punktów zdobywamy z dystansu. Drugie miejsce w Kuremaa jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się turniejem finałowym OOM w Jeleniej Górze.